VOLEJTE: +420 381 549 111
CZ|EN
logo logo

kuchyňská a nábytková dvířka

VOLEJTE: +420 381 549 111

Desky

Grenagloss

Grenagloss

Desky s vysokým leskem

Grenagloss jsou MDF desky jednostranně nebo oboustranně zalisované speciální akrylátovou fólií ve vysokém lesku, případně PET fólií v hlubokém matu.

Mimořádná intenzita vysokého lesku, dokonale hladký povrch, stálobarevnost a sytost barev akrylátových fólií jsou vlastnosti, které dělají z desek Grenagloss vrchol bytové elegance. Tam, kde je naopak vyžadován atraktivní matový povrch, naleznou své uplatnění PET fólie v trendy matném provedení, příjemném nejen na pohled, ale i dotyk.

 

Mimořádné vlastnosti

Mimořádné vlastnosti

 • Ultra vysoký lesk, případně hluboký mat bez zvlněného povrchu
 • Odolnost vůči UV záření
 • Stálobarevnost
 • Vysoká odolnost vůči poškrábání
 • Jednoduché čištění a údržba
 • Snadné opracování
Použití

Použití

Desky s vysokým leskem/hlubokým matem Grenagloss se mohou používat na veškeré svislé plochy v interiérech – kuchyňská a koupelnová dvířka, obývací stěny, vestavěné skříně, dveře, obklady stěn a příček.

UPOZORNĚNÍ: Desky nejsou určeny na vodorovné plochy. Desky nepoužívejte přímo u zdrojů tepla, jako jsou kamna, topná tělesa, varné desky, trouby, sporáky atd.

Údržba

Údržba

Na čištění používejte vlhké tkaniny s mikrovláknem, netkané textilie či jelenice a neodíravé čisticí prostředky. Zcela dostačující je teplá mýdlová voda. Nikdy nečistěte povrch nasucho, nepoužívejte papírové ručníky či předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem, jako jsou kartáče, škrabky, drátěnky apod.

Nejlepší výsledky při čištění dosáhnete použitím vlhké kvalitní mikrovláknové utěrky s vyšším obsahem polyamidových vláken, netkané textilie nebo jelenice a leštících prostředků bez obsahu písku, prášku nebo jiného brusiva (pozor na levnější utěrky, mají okraje obšité syntetickou nití, která může povrch poškrábat).

Mastnotu či olej z povrchu můžete odstranit petrolejem.

Povrchovou úpravu folie mohou poškodit rozpouštědla reagující s akryláty (organická rozpouštědla typu: benzín, toluen, aceton atd.), dále pak čističe oken nebo jiné kyselé sloučeniny.


DekoryArctic White
RAL 9003
Super bílá - Super Arctic
RAL 9003
Černá - Carbon
RAL 9017
Červená - Rubín
RAL 3003
Čokoláda
RAL 8028
Maroon
RAL 3004
Grafit Metal*
RAL 9023
Stříbrná Metal*
RAL 9022
Champagne metal *
RAL 7048
Vanilka
RAL 1013
Dub natur lesk
Dub hnědý lesk
Mat satin bílý
RAL 9003
Mat černý
RAL 9017

* všechny takto označené metalické barvy jsou směrové. Vezměte, prosím, na vědomí šipky na ochranné fólii. Doporučujeme všechny desky s metalickými dekory umístit se šipkami pouze v jednom směru, aby se zabránilo případným rozdílům v barevném odstínu.

Uvedená čísla RAL se nejvíce blíží danému dekoru, jsou pouze orientační.

Barvy dekorů na obrázcích nemusí díky různému nastavení monitorů odpovídat skutečnosti v plném rozsahu

Hrany

Ke všem deskám Grenagloss jsou k dispozici barevně odpovídající hrany s vysokým leskem/hlubokým matem:

 • UNI lesklá bílá
 • 2v1 bílá + hliník
 • ALU metal
 • UNI lesklá černá
 • 2v1 černá + hliník
 • UNI lesklá červená
 • 2v1 červená + hliník
 • UNI lesklá čokoláda
 • 2v1 čokoláda + hliník
 • UNI grafit metal
 • 2v1 grafit metal + hliník
 • UNI stříbrná metal
 • 2v1 stříbrná meta + hliník
 • UNI champagne metal
 • 2v1 champagne metal + hliník
 • UNI lesklá vanilka
 • 2v1 vanilka + hliník
 • UNI lesklá maroon
 • 2v1 maroon + hliník
 • UNI bílá matná
 • UNI černá matná

Grenagloss jsou MDF desky jednostranně nebo oboustranně zalisované speciální akrylátovou či PVC folií s vysokým leskem, nebo PVC či PET folií s hlubokým matem.

Strana s vysokým leskem (hlubokým matem) je vždy opatřena ochrannou folií proti poškrábání a pro snazší a bezpečnější manipulaci s deskami. Tuto folii odstraňte po dokončení všech činností.

Mimořádné vlastnosti:

 • Ultra vysoký lesk, případně hluboký mat bez zvlněného povrchu
 • Odolnost vůči UV záření
 • Stálobarevnost
 • Vysoká odolnost vůči poškrábání
 • Jednoduché čištění a údržba
 • Snadné opracování
 • 1220 x 2440 mm (všechny tloušťky a dezény)
 • 1220 x 2750 mm (tloušťka 8 a 18 mm – akrylátová fólie bílá, tloušťka 18 mm – PVC a PET fólie)

Nosná deska Přední strana Zadní strana
MDF 2 mm Akrylátová fólie 1 mm / PVC fólie / PET folie Bez úpravy (surová)
MDF 8 mm Akrylátová fólie 1 mm Protitahová PS fólie bílá 1 mm s povrchem perlička
MDF 16 mm Akrylátová fólie 2 mm HPL bílá 1 mm
MDF 18 mm Akrylátová fólie 1 mm / PVC fólie / PET fólie Lamino bílá hladká
MDF 18 mm Akrylátová fólie 1 mm / PVC fólie / PET fólie Akrylátová fólie 1 mm / PVC fólie / PET fólie

14. 8. 2023

Zlevnili jsme patinu

Upravili jsme ceník lakovaných dvířek - snížili jsme ceny!

16. 6. 2023

Celozávodní dovolená

První dva týdny v červenci proběhne celozávodní dolená.

11. 4. 2023

Naše dvířka naleznete v novém showroomu v Praze

Přijďte si pro jarní dávku inspirace do nově otevřeného showroomu v Praze. Otevíráme právě dnes.

13. 3. 2023

Nový tvar G44

Představujeme nový tvar G44

6. 12. 2022

Vánoční celozávodní dovolená

Informace o objednávkách během celozávodní dovolené a expedicích v roce 2023

29. 11. 2022

Vyřazení dekoru

Mat Satin bílý

29. 11. 2022

Dvířka pro váš interiér, to jsou dvířka Grena DD a Dvířka s.r.o.

Začátek spolupráce Grena DD a Dvířka s.r.o.

10. 11. 2022

Vyřazení dekorů

Vážení zákazníci z důvodu vyčerpání zásob vyřazujeme z nabídky dekory Bílá perlička (PLD), Buk bahenní (BBD) a K022 Satén (KSD). Z nabídky výplní byly, z důvodu ukončení činnosti našeho dodavatele, vyřazeny vitráže.

10. 10. 2022

Grena a.s. se v kuchyňských dvířkách specializuje

Grena a.s., která je dvojkou na českém trhu výrobců kuchyňských a nábytkových dvířek se bude dále pod značkou Grena DD specializovat na lakovaná dvířka v polomatu a vysokém lesku, dvířka s lesklými akrylátovými fóliemi a speciálními antifinger a antiscratch matnými fóliemi a dvířka dýhovaná.

20. 9. 2022

For Interior 2022

Vystavujeme na For Interior 2022 v PVA Letňany. Najdete nás na společné expozici v hale číslo 6 na stánku B 13.

29. 4. 2022

MČR Truhlář a čalouník 2022

Zúčastnilo se 14 soutěžících vítězných krajů a 6 zahraničních soutěžících z Polska, Maďarska a Slovenska. Soutěžní úkol byl postavit ptačí krmítko. Všem zúčastněným jsme předali dárkové tašky a vítěz Martin Stibůrek z SOU Stavební Benešov, mezi jinými dárky od sponzorů, od nás obdržel aku šroubovák. Vítězi ještě jednou gratulujeme. Těšíme na další ročníky soutěže.

15. 6. 2021

Celozávodní dovolená

Vážení zákazníci, ve dnech 7. 7. – 9. 7. a 26. 7. – 30. 7. 2021 proběhne v naší společnosti letní celozávodní dovolená. Objednávky k nám ale můžete zasílat nepřetržitě, zpracujeme je ihned po ukončení dovolené a obratem vám zašleme Potvrzení objednávky s termínem dodání. Přejeme Vám krásné letní dny.

15. 6. 2021

Nový ceník fóliovaných dvířek Grena DD

Vážení zákazníci, vzhledem k situaci na trhu a neustálému zvyšování vstupních cen výrobních materiálů jsme bohužel nuceni ke změně ceníku foliovaných dvířek Grena DD a to s platností od 15. 7. 2021. Změna ceníků s sebou přináší navýšení ceny dvířek o 6 %, tedy na cenu 1 690 Kč/m2 bez DPH (původní cena 1 590 Kč/m2). Kromě změny ceny za m2 jsme pro vás s novým ceníkem připravili i několik novinek. Horkou letní novinkou budou dekory naší nové kolekce speciálních matných laminátových fólií Grenatouch. Tyto fólie jsou díky svému sametově matnému vzhledu nejenom úchvatné na pohled, ale svou hebkostí i na dotek. Díky svým vlastnostem na nich nezůstávají stopy otisků prstů a jsou mechanicky velmi odolné. Kolekce laminátových fólií Grenatouch vám nabídne dekory ve 4 barvách: krémová Almond (TAD), bílá Bianca (TBA), černá Nero (TNE) a antracitová Stromboli (TSI). Tyto dekory jsou kombinovatelné s tvary dvířek kategorie Exclusive a Exclusive handy. Mezi našimi dekory již nenajdete Buk bělený (BED) cenové kategorie F1. Za něj však máme náhradu v podobě nového dekoru Dub polární (DPD) kategorie F2. O vyřazení dekoru Olivová (OID) kategorie F1 jsme vás již informovali a řada z vás si již zvykla na náhradu dekorem Oliva mat (OVD), kterou v ceníku naleznete v cenové relaci kategorie F2. Tento dekor představuje se svou hladkou strukturou skvělou kombinaci s dekorem Mat satin bílý (SBD). Z důvodu ukončení výroby ze strany našeho dodavatele jsme museli z nabídky vyřadit také dekory Dub Yukon (DJD) a Třešeň Gobi (TGD) z kategorie F2. Kromě nových dekorů do naší nabídky přidáváme také 2 nové tvary, a to tvar G44 řady Ideal v MDF 18 mm, který je obměnou tvaru G48 a je zdoben pouze vnitřním frézovaným rámečkem. Dalším novým tvarem je pak rovný tvar G28 řady Elegant v MDF 22, který představuje dokonalou kombinaci k tvaru G22 s frézovanou úchytkou. Tyto nové tvary budou dostupné jak pro foliovaná dvířka, tak pro dvířka lakovaná v polomatu a vysokém lesku. Bližší informace o uvedených novinkách vám přineseme v našem newsletteru kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD. Pilně pracujeme také na přípravě vzorků, na jejichž distribuci mezi vás se už moc těšíme. Elektronickou verzi nových ceníků naleznete zde.

30. 3. 2021

Dodací lhůty nábytkových dvířek

Vážení zákazníci, vzhledem k celosvětové krizi způsobené pandemií Covid 19 a jejím dopadům, jsme nuceni přistoupit k dočasnému prodloužení dodacích lhůt kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD. Doufali jsme, že tato situace nenastane, avšak chybějící personál (ať už z důvodu onemocnění, karantény či péče o děti) má na výrobu kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD značný vliv a dodací lhůty jsou v současné době nastavovány s ohledem na nižší kapacitní možnosti naší výroby. Předpokládaný termín dodání je vždy uveden na potvrzení vaší objednávky. V případě, že nebudeme schopni zakázku dodat v uvedeném termínu, budeme vás o této situaci informovat, stejně jako o novém termínu doručení. Moc se omlouváme za způsobené komplikace a doufáme, že nám v této nelehké době zachováte svou přízeň. Děkujeme za pochopení a trpělivost a přejeme pevné zdraví vám i vašim blízkým.

3. 3. 2021

Gratulujeme výhercům soutěže

Moc děkujeme všem, kteří se s námi zapojili do soutěže o Grena termo-hrnek, ponožky, multifunkční šátek a otvírák na naší facebookové ...

1. 3. 2021

Vermikulit Zahrada sleva 25%

Jaro se blíží, práce na zahradě čeká a tak jsme pro vás připravili jarní březnovou slevu 25 % na 10 l balení Vermikulitu Zahrada...

25. 2. 2021

Soutěž s kuchyňskými dvířky Grena DD

Navštivte naši Facebookovou stránku kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a zapojte se s námi do soutěže o Grena...

25. 2. 2021

Soutěž s kuchyňskými a nábytkovými dvířky Grena DD

Navštivte naši Facebookovou stránku kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD a zapojte se s námi do soutěže o Grena termo-hrnek, ponožky, multifunkční šátek a otvírák. Soutěžit můžete od 25. 2. 2021 do 2. 3. 2021 Pravidla soutěže s kuchyňskými a nábytkovými dvířky Grena DD: Vyhlašovatelem soutěže je Grena, a.s. se sídlem Třída Čs. armády 541, Veselí nad Lužnicí II, 391 81 (dále jen „Vyhlašovatel“). Soutěže se může zúčastnit jakákoli fyzická osoba starší 18 let s trvalým pobytem na území České republiky nebo Slovenské republiky. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci Vyhlašovatele. Tato soutěž není spotřebitelskou soutěží nebo loterií ani veřejným příslibem. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo soutěž kdykoli, i bez udání důvodů, ukončit, odvolat, zrušit nebo změnit její podmínky. Soutěž probíhá od 25. 2. 2021 do 2. 3. 2021 na facebookové stránce Grena DD – Dostupná dvířka Vyhlašovatele: https://www.facebook.com/grenaDD. Podmínkou účasti v soutěži je být, nebo se stát fanouškem stránky Grena DD (tzn. udělit stránce „like“), dát „like“ soutěžnímu příspěvku a přidat pod soutěžní příspěvek komentář s odpovědí na soutěžní otázku. Vyhrávají tři nejpřesnější a nejrychlejší odpovědi. Vyhlášení soutěž proběhne nejpozději 3. 3. 2020 na facebookové stránce Grena DD – Dostupná dvířka Vyhlašovatele. Každý soutěžící se může zapojit jen jednou. V opačném případě bude ze soutěže vyloučen. Účast v soutěži je dobrovolná a účastník svou účastí v soutěži vyjadřuje svůj souhlas s jejími pravidly. Odesláním komentáře se soutěžní odpovědí soutěžící souhlasí se zpracováním poskytnutých osobních údajů pro účely realizace této soutěže dle těchto Pravidel a s jejich odpovídajícím zpracováním ze strany Vyhlašovatele, a to v rozsahu údajů uvedených na Facebooku. Osobní údaje budou po dobu trvání soutěže užity pro účely vedení soutěže, její organizace a vyhodnocení dle těchto pravidel a uchovány 30 dní po ukončení soutěže z důvodu kontroly dodržení pravidel a předání výher. Soutěžící také souhlasí s uvedením svého jména a příjmení v případě výhry na webových a facebookových stránkách Vyhlašovatele. Správcem ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů je Vyhlašovatel. Právním důvodem je souhlas soutěžícího, který je udělen na dobu počínající poskytnutím souhlasu v rámci soutěže do případného písemného odvolání souhlasu, maximálně však na 2 roky od jeho poskytnutí. Souhlas může soutěžící kdykoliv odvolat na kontaktu grena @ grena.cz Soutěžící bere účastí v soutěži na vědomí, že disponuje právy dle příslušné právní úpravy, a že poskytnutí údajů je dobrovolné, jejich zpracování je transparentní, soutěžící má právo na informace, na přístup ke svým zpracovávaným osobním údajům a právo na opravu svých osobních údajů, výmaz a likvidaci nesprávných osobních údajů. Výhra bude zaslána Vyhlašovatelem soutěžícímu poštou v návaznosti na splnění všech podmínek, a to nejpozději do 10 pracovních dnů od vyhlášení a kontaktování výherce. Výhry v soutěži jsou: 1. místo: Grena termo-hrnek, multifunkční šátek a otvírák 2. místo: Grena multifunkční šátek, ponožky a otvírák 3. místo: Grena multifunkční šátek a otvírák Soutěž není žádným způsobem sponzorována, podporována, spravována nebo spojena se společností Facebook a Facebook za ni neručí. Informace poskytnuté v rámci soutěže poskytuje účastník pořadateli, nikoli Facebooku.

16. 2. 2021

NOVINKA - Digitální potisk designových obkladů

Nehořlavé vermikulitové desky a dílce Grenamat jsou vhodné všude tam, kde je potřeba dodržet nejenom požadavek na vysoký...

16. 2. 2021

NOVINKA - Digitální potisk designových nehořlavých obkladů

Nehořlavé vermikulitové desky a dílce Grenamat jsou vhodné všude tam, kde je potřeba dodržet nejenom požadavek na vysoký stupeň požární ochrany, ale i na designový vzhled interiéru. Desky Grenamat jsou díky svým vlastnostem a možnostem povrchových úprav nejenom funkčním, ale i estetickým prvkem. S TECHNOLOGIÍ DIGITÁLNÍHO POTISKU SE NOVĚ NABÍZÍ NEVÍDANÉ DESIGNOVÉ MOŽNOSTI ZUŠLECHTĚNÍ POVRCHU DESEK GRENAMAT A JEJICH VYUŽITÍ V INTERIÉRU. Desky Grenamat jsou vyrobeny z exfoliovaného vermikulitu a jsou 100 % přírodní a zdravotně nezávadné. Jsou mechanicky velmi stabilní, neobsahují azbest skleněná ani jiná minerální vlákna a odolávají teplotám až do 1200 °C. Vzhledem k jejich zdravotní nezávadnosti je i pro potisk využíván ekologický a zdravotně nezávadný UV inkoust, který je odolný vyblednutí. Na desky Grenamat si můžete nechat vytisknout jakýkoliv motiv, fotografii, logo, a to buď na celou plochu desky, nebo jen její část. Záleží jen na vašich představách, které s vámi rádi prokonzultujeme, abychom se dobrali toho nejlepšího výsledku.

...